مزایا و معایب استفاده از مژه مصنوعی

مزایا و معایب استفاده از مژه مصنوعی

مژه در درشت کردن چشم ها تاثیر بسزایی دارد، خانم های که  علاقه دارند  مژه های بلند و پرحجمی داشته باشند می توانند اکستنشن مژه انجام دهند، اکستنشن مژه به صورت های مختلفی انجام می شود، در این مقاله می خواهیم شما کاربران میلش را با انواع مژه های مصنوعی آشنا کنیم. مرحله پیش از انتخاب مژه مصنوعی، آشنایی با انواع مژه مصنوعی است تا مژه های مصنوعی مناسبی در میان انواع مختلف مژه های مصنوعی ساخته می‌شوند، انتخاب کنیم.

 آموزش اکستنشن مژه

معرفی انواع مژه مصنوعی :

 • مژه مصنوعی سه بعدی
 • مژه مصنوعی نیمه
 • مژه مصنوعی کامل
 • مژه مصنوعی تک (دانه­ای و شاخه ای)
 • مژه مصنوعی نواری (طبیعی)
 • مژه مصنوعی مغناطیسی
 • مژه مصنوعی پرحجم
 • مژه های مصنوعی بلند و کوتاه

مژه مصنوعیمزایای مژه مصنوعی

 •  زیبایی: اولین موضوعی که افراد را به سمت استفاده از مژه های مصنوعی سوق می‌دهد زیبایی و جذابیت حاصل از استفاده از مژه های مصنوعی است.
 •  بلندی و پرپشت کردن مژه ­ها: در عمل هیچ یک از وسایل آرایشی نمی‌توانند این ویژگی‌ها را در چشم‌های شما ایجاد کند.
 •  سرعت: مژه های مصنوعی می‌توانند اگر به درستی انتخاب شوند می‌توانند یک میکاپ کامل چشم محسوب شده و همین موضوع باعث سرعت عمل فرد در آرایش چشم می‌شود ضمن اینکه طبیعی‌تر به نظر می‌رسند. علاوه بر اینکه چسباندن آن به چشم‌ها نیز به سرعت قابل اجرا می‌باشد.
 • ماندگاری: مژه های مصنوعی برحسب چسب مورد (چسب های مژه مدت دار) استفاده می‌توانند ماه‌ها بدون تغییر بر روی چشم باقی بمانند و تحت تأثیر عواملی مثل استحمام، تعریق، اشک و … قرار نمی‌گیرند.

معایب  مژه مصنوعی

 • استفاده مداوم از مژه مصنوعی: علاوه بر تأکید بسیار بر عدم استفاده از مژه  دیگران، توصیه می‌شود مژه مصنوعی که توسط خود شما نیز استفاده شده بارها استفاده نگردد زیرا این موضوع از نظر بهداشتی می‌تواند خطرآفرین باشد.
 • ایجاد حساسیت: برخی افراد ممکن است به استفاده از مژه  از خود حساسیت‌هایی نظیر خشکی، آبریزش و سوزش چشم را نشان دهند. البته در برخی موارد تنها برخی از انواع مژه ها مصنوعی و یا چسب مژه موجب حساسیت در فرد می‌شوند به عنوان مثال مژه های مصنوعی بلند به دلیل اینکه ورود هوا به چشم را کاهش می‌دهند چشم را بیشتر مستعد خشکی چشم می‌کنند. به هر حال چشم حساس‌ترین عضو بدن بوده و نباید به حساسیت ایجاد شده در آن بی‌اعتنا بود.
 •  ریزش مژه: علت ریزش مژه در استفاده از مژه مصنوعی را می‌توان به نحوه جدا کردن مژه مصنوعی از پلک و نوع چسب مژه مورد استفاده، نسبت داد. بنابراین در انتخاب چشم مژه باکیفیت دقت کنید و در جدا کردن مژه  از چشم نیز احتیاط کنید و در صورت جدا نشدن مژه  از مالیدن مقداری روغن بر روی پلک کمک بگیرید.

آموزش اکستنشن مژهآموزش لیفت و لمینت مژه آنلاین

نحوه استفاده از مژه مصنوعی

 •  مرحله اول: وسایل مورد نیاز برای استفاده از مژه  شامل مژه مصنوعی، چسب مژه و موچین تهیه شوند. چسب های مژه شامل دو نوع بی‌رنگ و مشکی هستند که تفاوت چندانی نداشته و تنها در رنگ متفاوت هستند. برای استفاده راحت تر از مژه مصنوعی بهتر است که از موچین استفاده کنیم. تفاوتی ندارد که ریمل زدن قبل یا بعد از استفاده از مژه  انجام شود.
 • مرحله دوم: مژه های مصنوعی را از داخل جعبه درمی‌آوریم و به آرامی و توسط دست یا موچین از روی بسته بلند می‌کنیم. دقت کنید که جدا کردن را از انتهای مژه (بند مژه) انجام می‌دهیم و برای این کار فشار زیادی اعمال نمی‌کنیم زیرا ممکن است مژه مصنوعی دچار صدمه شود.
 • مرحله سوم: توسط انگشت‌های شست و اشاره دو انتهای مژه  را گرفته و به سمت پایین متمایل کنید و با دست بالا و پایین کنید. این عمل موجب کشیده شدن مصنوعی شده و آن را از حالت سفت و غیرقابل انعطاف درمی‌آورد و از طرفی قرار گرفتن مژه مصنوعی روی پلک بهتر صورت می‌گیرد.
 • مرحله چهارم: باید چک کنید که آیا طول مژه  به اندازه طول پلک شما هست یا خیر. در صورتی که چشم شما کوچک‌تر بود باید قسمت اضافی مژه را با قیچی برش دهید.
 •  مرحله پنجم: در این مرحله باید چسب را به مژه های مصنوعی بزنید برای این کار می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. برخی افراد برای کنترل بهتر چسبی که بر روی مژه مصنوعی می‌زنند از زدن مستقیم چسب بر روی مژه مصنوعی اجتناب می‌کنند. چسب را ابتدا بر روی یک سطح تمیز می‌ریزند و توسط وسیله‌ای مثل خلال دندان برای زدن چسب بر روی مژه  استفاده می‌کنند. و برخی افراد نیز مستقیم از تیوپ چسب برای زدن چسب بر روی مژه  استفاده می‌کنند. برای این کار یک لایه نسبتاً نازک از چسب مژه را به بند یا نوار مژه می‌چسبانیم دقت کنید که در ابتدا و انتهای مژه از چسب بیشتری استفاده می‌کنیم چون مژه بیشتر از این قسمت‌ها ممکن است که کنده می‌شوند.
 •  مرحله ششم: پس از این که از چسب استفاده کردیم حدود 30 ثانیه اجازه می‌دهیم که چسب یک مقداری خشک شود (حرکت دادن سریع مژه مصنوعی جهت خشک شدن چسب). در صورتی که از چسب سفید استفاده کرده‌ایم؛ پس از گذشت 30 ثانیه رنگ چسب به سمت آبی متمایل شده و این تغییر رنگ نشانه این است که مژه آماده چسباندن بر روی چشم است.
 •  مرحله هفتم: با موچین مژه  را از قسمت وسط گرفته و در نزدیک‌ترین قسمت ممکن به مژه های خود می‌چسبانیم. و پس از چسباندن قسمت وسط، گوشه‌های مژه مصنوعی را می‌چسبانیم. در انتها ترجیحاً با دست بند مژه  را که بر روی خط مژه قرار داده‌اید از تمام قسمت‌ها کمی فشار دهید که کامل بچسبد. بعد از چند ثانیه رنگ آبی چسب به رنگ سفید برمی‌گردد. دقت کنید که مژه  را از بالا و با زاویه مورب به مژه ها بچسبانید و از روبه‌رو و مستقیم نچسبانید. البته راه بهتر برای رعایت زاویه چسباندن مژه  و نیز تسلط بهتر برای این کار، خم کردن گردن به سمت عقب می‌باشد و در این حالت مستقیم نگاه کنید و اقدام به چسباندن مژه مصنوعی نمایید.
 • در مرحله چسباندن مژه دقت کنید که حتماً مژه  راه به لبه پلک چسبانده و از چسباندن آن به مژه جدا خودداری کنید. خطوط انتها و ابتدای پلک را چک کنید که حتماً مژه مصنوعی بر روی آن قرار گیرد. قسمت کوچکی از نزدیک مجرای اشک در قسمت داخلی چشم قرار گرفته را خالی گذاشته و از چسباندن مژه  به این قسمت خودداری کنید زیرا کوچک‌ترین فشاری می‌تواند موجب آبریزش چشم و مشکلات این چنینی شود. مراحل چسب زدن مژه  و چسباندن مژه  به چشم را باید سریع انجام دهید که چسب کاملاً خشک نشود زیرا خاصیت خود را برای قرار گرفتن بر روی پلک را از دست می‌دهد. تمام مراحل چسباندن و استفاده از مژه  می‌تواند با دست به جای موچین و یا هر دو انجام شود بسته به اینکه شما با استفاده از کدام یک راحت تر می‌توانید مراحل چسباندن مژه  را انجام دهید.

استفاده از مژه در مرحله از میکاپ استفاده می‌شود و آرایش چشم مثل خط چشم و سایه چشم باید انجام شود سپس اقدام به چسباندن مژه  نمود زیرا باقیمانده و یا گرد غبار حاصل از استفاده از مواد آرایشی در مرحله آخر بر روی مژه های مصنوعی نمی‌نشیند. بعضی افراد پس از چسباندن مژه م از ریمل استفاده می‌کنند که با مژه های خود هم‌زمان ریمل بزنند و برخی نیز ممکن است تمایل به استفاده از فر مژه پس از چسباندن مژه مصنوعی داشته باشند.آموزشگاه اکستنشن مژه منیلش  در زمینه ارائه انواع خدمات مژه،لیفت و لمینت مژه و ابرو و …  یکی از بهترین مراکز آموزشی و خدمات رسانی در شهر تهران می باشد

آموزشگاه مجازی MELASH

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

نظر بدهيد

لیست علاقه مندیها 0